Билим берүү бѳлүгү

АКУШЕРДИК ЖАНА ГИНЕКОЛОГИЯ КАФЕДРАСЫ

Рыскельдиева Виктория Турарбековна

Заведующая кафедрой, д.м.н., профессор

Биздин кафедра 2022-жылдын февраль айында түзүлгөн, биз буга чейин Педиатрия, акушердик жана гинекология кафедрасынын курамында болчубуз.

Кафедра “ЭЙВА” медициналык клиникасында төмөндөгүдөй даректе жайгашкан:  Бишкек ш., Кырман көч. 38/1.

Практикалык сабактар  ​​“Адамдын репродукциясы боюнча кыргыз илимий борбору” шаардык перинаталдык борборунда, “Эне жана баланы коргоо улуттук борбору”  клиникалык төрөт үйүндө, Бишкек шаарындагы № 1 жана № 2 шаардык төрөт үйлөрүндө жүргүзүлөт.

Кафедранын жамааты окутуучулук ишмердүүлүк менен бирге илимий иштерди да жүргүзүп, алардын натыйжаларын студенттер үчүн методикалык колдонмолорду басып чыгарууда, окуу пландарын жаңыртуу иштеринде жана илимий журналдарга жарыялоодо чагылдырышат.

Кафедрада клиникалык жана окутуучулук иш боюнча тажрыйбалуу адистер иштейт, ошондуктан алар студенттерге көрсөтө турган, түшүндүрө турган тажрыйбасы зор. Ар бирибиз тууралуу кененирээк "Кызматкерлер" бөлүмүнөн биле аласыз.